18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları

18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamalarında gemi ile seyir sırasında çeşitli tatbikatları izleme şansı bulduk. Gurur vericiydi gerçekten.
Değerli komutan Veysel Paşa ise bütün alçak gönüllü tevazu gösteren atalarımızın hatırası ile bizleri yücelten bir komutan olarak aramızda yer aldı..
Allah bu ugurda şehit olan hayatından vazgeçen, bizlere bu topraklarda bir vatan bırakıp ulus olma yolunu açan bütün ecdadımızdan ve Baş komutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ten razı olsun..

canakkale-deniz-zaferi-102-yil-gemi-sefericanakkale-deniz-zaferi-102-yil-gemi-sefericanakkale-deniz-zaferi-102-yil-gemi-seferi

Çanakkale Deniz Savaşları 102. YIL

canakkale-deniz-zaferi-102-yil-kÇanakkale Deniz Savaşlarının 102. YIL Kutlamaları Gölcük Donanma Komutanlığındayız..
Tüm Şehitlerimizi Bütün Atalarımızı Başta Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere minnetle anıyoruz…

Bugün benim için Çanakkale Deniz Zaferi içinde önemli rol oynayan dedem Ali Haydar Bey (Öztalay) ı da minnet ile andığımız bir gündür.

23 Nisan Denizde Bayram

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINCA PRODÜKSİYONU YAPILAN

“23 NİSAN DENİZDE BAYRAM” ADLI KISA FİLMİN ANLATISI
Ile
ULUSAL EGEMENLIK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan 23 Nisan 1920 tarihi hem Ulusal Egemenliğimizin simgesi olmuş hem de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu günü sevgili çocuklara armağan etmesiyle özel bir anlam kazanmıştır…

Bu güzel kısa film vesilesiyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Bu güzel bayramı hep birlikte ve coşkuyla kutlamak üzere halkımızı ve kıymetli çocuklarımızı birlik ve gemilerimize davet ediyoruz…
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı